Безобразие в Царево! Нова поразия на общината(снимки)
Днес екип от РИОСВ провери нерегламентираното сметище на територията на община Царево в района на Пожарната. Сигнал за това безобразие беше даден от група жители на общината. Самото сметище създава голям дискомфорт на хората в Царево, а още по-смущаващото е, че то е дело на самата община. Представителите на РИОСВ-Бургас разгледаха и анализираха казуса, след което дадоха предписание сметището да бъде премахнато в срок до 23 юни. Ето и коментарът на общинския съветник от морското градче Емил Пейчев.
„Докато чакаме резултатите от проверката, можем да се замислим, че не е първото, вероятно няма и да е последното при управлението на това общинско ръководство и на този кмет.
Но знаете ли какво прави това сметище по-различно от всички останали?
Това, че то постоянно се „захранва“ с отпадъци от…Общината.
Община Царево играе ролята на големия нарушител, защото в момента всички строителни дейности са забранени заради и единствените ремонтни дейности са върху общински обекти.
Е, постоянно на това място се изхвърлят строителни отпадъци от общинските обекти, тротоари, улици, алеи и т.н.
На нерегламентираното сметище са изхвърлили дори и двете табели от офиса на ПП.ГЕРБ- гр. Ахтопол, които някога бяха монтирани на входа му!
Доста голяма символика има в това захвърляне, нали? ГЕРБ на боклука?
Според вас нормално ли е общинското ръководство на Царево да нарушава собствените си заповеди, които изисква от хората да спазват?
Ако вие изхвърлите строителен отпадък на това място, ще ви глобят.
А кой ще глоби Общината?“ – коментира Пейчев














