Бомба в тротинетка уби високопоставен руски генерал в Москва

Високопоставен руски генерал загина след експлозия на бомба, поставена в електрическа тротинетка в центъра на Москва. Инцидентът се е случил в сряда вечерта и предизвика сериозен отзвук както в руските медии, така и на международно ниво.
Според първоначалната информация, тротинетката е била оставена близо до служебния автомобил на генерала, който е част от ръководството на руското министерство на отбраната. При опит да се премести устройството, то се е взривило. Генералът е загинал на място, а няколко цивилни са били ранени от силната експлозия.
Местните власти са отцепили района и веднага започнаха разследване на обстоятелствата около инцидента. Официални източници коментираха, че взривът е “преднамерен и прецизно организиран”, което предполага, че генералът е бил цел на покушение. Въпреки че до момента никоя групировка не е поела отговорност за атаката, руските медии спекулират с възможни връзки със събитията в Украйна или вътрешнополитически конфликти в Русия.
Очевидци съобщават за оглушителен взрив, последван от паника сред минувачите в района. Спешните екипи са пристигнали незабавно и са оказали помощ на ранените, които са транспортирани до близките болници.
Инцидентът идва в момент на засилено напрежение в Русия, свързано с войната в Украйна и вътрешната политическа нестабилност. Този акт може да доведе до нови мерки за сигурност в столицата, особено в зоните около важни държавни служители и обекти.
Очаква се руските служби да обявят официална версия за покушението в следващите дни, като засега властите избягват да коментират дали атаката е резултат от вътрешни конфликти или външна намеса.

