Дарители ремонтират Второ детско отделение в УМБАЛ Бургас

Второто детско отделение на Университетската многопрофилна болница за активно лечение (УМБАЛ) в Бургас ще бъде изцяло ремонтирано и обновено благодарение на дарители. Проектът цели да създаде по-комфортна и съвременна среда за лечение на децата и удобства за техните родители.
Инициативата е подкрепена от местни бизнеси, граждани и организации, които са обединили усилията си за подобряване на условията в отделението. По време на ремонта ще бъдат обновени стаите, санитарните помещения и общите пространства. Освен това, дарителите ще осигурят и ново оборудване, необходимо за лечението на най-малките пациенти.
Представител на УМБАЛ Бургас сподели, че ръководството е изключително благодарно за жеста и подчерта значимостта на подобни инициативи за подобряване на здравеопазването в региона. „Вярваме, че обновеното отделение ще осигури не само качествено лечение, но и уютна среда за децата и техните семейства,“ заявиха от болницата.
Ремонтът се очаква да приключи в началото на 2024 г., а събраните средства вече надхвърлят първоначално поставената цел, което ще позволи разширяване на проекта. Дарителите и екипът на болницата изразиха надежда, че примерът ще вдъхнови още подобни инициативи за подкрепа на здравеопазването.

