Дрогиран тийнейджър наряза гумите на 22 автомобила във Варна

Варна стана сцена на вандалски акт, след като дрогиран тийнейджър наряза гумите на 22 автомобила в централната част на града. Инцидентът се е случил в нощта срещу неделя, като полицията е задържала извършителя след подадени сигнали от собствениците на засегнатите превозни средства.
Според информацията от органите на реда, 17-годишният младеж е действал сам, като е използвал нож за извършване на престъплението. Той е бил задържан на място от патрулиращи полицаи, които са реагирали бързо на сигналите за подозрително поведение в района.
При ареста е установено, че младежът е бил под въздействието на наркотични вещества. Той е признал за действията си и е обяснил мотивите си, които обаче все още се разследват от полицията.
Случаят е предизвикал сериозно недоволство сред жителите на града, а общата стойност на нанесените щети се изчислява на хиляди левове. Повечето от пострадалите собственици са заявили, че ще подадат жалби срещу извършителя.
Местните власти осъдиха остро вандалския акт, а полицията обяви, че ще засили контрола в нощните часове, за да предотврати подобни инциденти. Предстои тийнейджърът да бъде изправен пред съда, като за престъплението му може да получи сериозно наказание, включително и поправителни мерки, предвид възрастта му.

