Иван Гешев представи новата си формация на бургазлии
Бившият главен прокурор Иван Гешев коментира мотивите на ВАС за отстраняването му от поста. Бургас стана четвъртият град, в който той представи формацията си – Граждански блок. Основен проблем, за който го информираха бургазлии са ниските заплати и липсата на инвестиции.
Самият Гешев не е разбрал мотивите на ВАС за отстраняването си.
„Като чета решението на ВАС и те не знаят какъв е бил статута ми. От това бързане сътвориха правен абсурд“.
Гешев представи формацията си като нова, в която хората са водещи с основна цел да върне вярата им в политиката.
„Ние сме формация от нов тип чиято цел е да имаме само граждани, а не партийци. Структурата ни е хоризонтална, а не вертикална. В сдружението влизат около 40-50 неправителствени организации и така не може да участваме в изборите, но ще настояваме за промени в Конституцията, чл. 12 – да могат граждански сдружения да участват в политическия процес. Ако това не се направи ще използваме партиите, а не обратното“, посочи още бившият главен прокурор.
В Бургас той коментира и работата на Съдебната власт, която според него продавала делата.
„Вие виждате как свършват подобни дела – едната причина е политическа, а другата е осребряване, разкешване. Вижда се как политическата система овладява съдебната власт, контролът е директен. Вървим към диктатура от латино тип – ще имаме първата в света ротационна диктатура“, коментира още Гешев.

