Кола се вряза в спирка в София: двама пострадали

На 20 февруари 2025 г., около 12:30 часа, на столичния булевард “Г. М. Димитров” се случи сериозен пътен инцидент. Лек автомобил загуби контрол и се вряза в автобусна спирка, където по това време имаше чакащи пътници.
Според информация от Центъра за спешна медицинска помощ – София, на мястото незабавно са изпратени два медицински екипа. В резултат на инцидента са пострадали двама души: 65-годишният шофьор на автомобила и 50-годишен мъж, който се е намирал на спирката. Пострадалият пешеходец е с множество наранявания и е транспортиран до УМБАЛ “Света Анна”, докато водачът на превозното средство е с комоцио, черепно-мозъчна травма и травма в областта на гръдния кош и е настанен в УМБАЛ “Царица Йоанна – ИСУЛ”.
Очевидци съобщават, че в автомобила е имало и пътник, който е напуснал мястото на произшествието преди пристигането на властите. Към момента няма информация за неговото състояние или местонахождение.
Полицията е започнала разследване на инцидента, за да установи точните причини, довели до загубата на контрол над автомобила и последвалия сблъсък. Движението в района беше временно затруднено поради присъствието на аварийни екипи и разследващи органи.
Гражданите са призовани да бъдат внимателни при преминаване през района и да спазват указанията на органите на реда. Повече информация за състоянието на пострадалите и хода на разследването ще бъде предоставена от компетентните институции в следващите часове.

