Мениджърът на Усик: Мач с Пулев е възможен, но след поне две години

Мениджърът на световния шампион в тежка категория Александър Усик заяви, че потенциален мач с Кубрат Пулев не е изключен, но подобна среща би могла да се осъществи най-рано след две години.
Изказването дойде в контекста на засилените спекулации за бъдещите планове на украинския боксьор, който в момента е на върха на кариерата си, след като успешно защити титлите си срещу британския претендент Даниел Дюбоа.
„В момента фокусът на Александър е върху по-големи предизвикателства и обединяване на всички пояси. Разглеждаме възможностите за мач с Тайсън Фюри или друг сериозен опонент. Със сигурност обаче мач с Пулев би бил интересен за феновете, но не и в непосредственото бъдеще“, заяви мениджърът.
Кубрат Пулев, който също е утвърдено име в тежката категория, продължава да поддържа форма и остава активен на боксовата сцена. Въпреки че в момента не е сред топ претендентите, българинът се е доказал като достоен съперник за всеки от елита на тежката категория.
Според анализатори подобна среща би предизвикала сериозен интерес както в България, така и на международната сцена. Въпросът обаче остава отворен дали Кубрат Пулев ще успее да се задържи във форма и на необходимото ниво, за да стане реален съперник на Усик в обозримо бъдеще.
Засега феновете на бокса ще трябва да се задоволят с очакваните големи битки на Усик за обединение на поясите, преди евентуално да се стигне до мач с българския боксьор.

