Нов медицински център отвори врати в Българово

Жителите на град Българово вече имат достъп до специализирана медицинска помощ на място. Днес бе открит филиал на Медицински център “Д-р Стайков”, който ще осигури висококачествени здравни услуги за населението.
Новото здравно заведение се намира в сградата на бившата здравна служба на ул. “Вела Пеева” №4. Преди откриването помещенията бяха изцяло ремонтирани, пребоядисани и оборудвани с модерна медицинска апаратура, необходима за извършването на различни видове прегледи.
Основателят на центъра, д-р Йордан Стайков, изрази благодарност към местната власт за оказаната подкрепа. “Откакто сме тръгнали в Бургас, винаги сме срещали съдействие от кмета и Община Бургас, и сме много благодарни за това”, заяви той.
Кметът на Бургас Димитър Николов също приветства новата придобивка за Българово. “Това е само първата крачка – медицинският център започва с трима специалисти и постепенно ще се разширява. Целта е жителите да получават качествена здравна услуга на място, без да се налага да пътуват до областния център”, подчерта той.
В обновените кабинети ще работят не само общопрактикуващи лекари, но и специалисти в социално значими медицински области като кардиология, ендокринология и неврология. Мениджърът на центъра, д-р Вергиния Цанова, призова местните жители да се възползват от новите услуги и да обръщат внимание на профилактиката като основен фактор за добро здраве.
Освещаването на новото здравно заведение бе извършено от енорийския свещеник отец Захарий Дечев, а хората от местния пенсионерски клуб поздравиха присъстващите с традиционни фолклорни песни.
Сред гостите на събитието бяха и кметът на Българово Константин Щерионов, общински съветници от Комисията по здравеопазване към Общински съвет – Бургас, както и много жители на града, които с радост посрещнаха новото здравно заведение.

