Престижни награди за директори-отличници в Бургас
Tрима директори и седем учители от Област Бургас получиха най-престижното почетно отличие „Неофит Рилски“ на Министерството на образованието и науката. Церемонията по награждаването на заслужилите просветни ръководители и преподаватели се проведе в Средно училище „Св. св. Кирил и Методий“ в Бургас и постави началото на днешния празничен 24 май – най-светлата дата в историята на българското образование – Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост.
Освен отличията в Бургас, награди заминаха за Несебър, Поморие, Карнобат, Черноморец, Руен. На церемонията по награждаването присъстваха началникът на РУО-Бургас Петя Петрова, кметът на Бургас Димитър Николов, кметът на Поморие Иван Алексиев, ръководителите на наградените учители, както и техни колеги.
Почетното отличие „Неофит Рилски“ е най-високото признание в образователната система, присъждано от Министерството на образованието и науката. По традиция се връчва по повод 24 май – Ден на светите равноапостоли Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.

