четвъртък, юни 11, 2026
Бургас и регионаВодещи темиОбразование

Престижни награди за директори-отличници в Бургас

Tрима директори и седем учители от Област Бургас получиха най-престижното почетно отличие „Неофит Рилски“ на Министерството на образованието и науката. Церемонията по награждаването на заслужилите просветни ръководители и преподаватели се проведе в Средно училище „Св. св. Кирил и Методий“ в Бургас и постави началото на днешния празничен 24 май – най-светлата дата в историята на българското образование – Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост.

Освен отличията в Бургас, награди заминаха за Несебър, Поморие, Карнобат, Черноморец, Руен. На церемонията по награждаването присъстваха началникът на РУО-Бургас Петя Петрова, кметът на Бургас Димитър Николов, кметът на Поморие Иван Алексиев, ръководителите на наградените учители, както и техни колеги. 

Почетното отличие „Неофит Рилски“ е най-високото признание в образователната система, присъждано от Министерството на образованието и науката. По традиция се връчва по повод 24 май – Ден на светите равноапостоли Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Глас свободен
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.