Скандално дълга сесия в Царево по скандални казуси
Последното заседание на местния парламент в Царево продължи повече от четири часа. На нея имаше няколко казуса, които засягаха важни проблеми на територията на общината. Отново главен инициатор за решаване на проблемите беше общинският съветник Емил Пейчев. Ето какво разказа той за начина, по който протече сесията.
„Уважаеми Приятели и Съграждани,
На последното заседание на Общинския съвет очаквах от кмета Георги Лапчев да получа конкретен отговор на конкретен въпрос
„Предвижда ли общинската администрация разполагането на открити щандове, грилове, хладилни витрини, колички и други подобни, върху пешеходната част на ул. „ Хан Аспарух“ в гр. Царево (в отсечка от общинската аптека до площада) за извършване на търговска дейност за 2023 г.?“
Отправих това питане от името на всички търговци, които до това лято можеха да разполагат подобни конструкции на това място, но неясно защо сега не могат, при условие че няма никаква промяна в действащата наредба.
И за да е хаосът пълен, по останалата част на улица „Хан Аспарух“ няма никакъв проблем да се поставят щандове, грилове, хладилни витрини, колички и т.н.
Вместо отговор кметът потъна в безконечни разсъждения, нелепи опити за психоанализи и словесни излияния, които така и не можаха да скрият липсата на ясни правила, с които да се съобразят търговците.
Между другото, г-н Лапчев изрази възмущение от това, че като общински съветник съм помогнал за входирането на необходимите молби на нашите съграждани в деловодството на общината.
Кметът обясни, че „не ставало с писъмца“, а предпочитал всичко да става с диалог.
Уви, това, което Лапчев практикува през трите си мандата, не е диалог, а „шушу мушу“ при закрити врата.
По този начин всичко зависи не от общинска наредба или правилник, а еднолично от кмета и се случва чрез устна заповед.
Целта е във всеки едни момент търговците да бъдат зависими, подчинени и „послушни“
Не зная какво мислите вие, но според мен не звучи сериозно и не звучи нормално да се работи по този начин.
Предлагам ви от есента да сложим край на ефекта „Георги Лапчев“ , в който „илюзията за превъзходство“ е същото толкова голяма, колкото при ефекта „Дънинг Крюгер“, споменат от него по време на заседанието.
Иначе питането си остава
„Предвижда ли общинската администрация разполагането на открити щандове, грилове, хладилни витрини, колички и други подобни, върху пешеходната част на ул. „ Хан Аспарух“ в гр. Царево (в отсечка от общинската аптека до площада) за извършване на търговска дейност за 2023 г.?“
Ако не, защо?“

