четвъртък, юни 18, 2026
Бургас и региона

Трима остават в болница след тежка челна катастрофа край Приморско

Вчера около 12:40 ч. на пътя Приморско – Бургас, близо до разклона за “Перла”, се случи сериозна челна катастрофа, която доведе до наранявания на четирима души. Трима от тях остават в болница, съобщиха от ОДМВР-Бургас.

Инцидентът е предизвикан от рисково изпреварване, предприето от 50-годишен шофьор на лек автомобил “Мерцедес Е 200”. Той е навлязъл в насрещното движение и се е сблъскал челно с “Ситроен Ксара Пикасо”, управляван от 57-годишен мъж, движещ се правомерно.

Шофьорът на мерцедеса е получил фрактура на дясната подбедрица и е настанен в отделението по хирургия на УМБАЛ – Бургас. Неговата съпруга, която е била в автомобила, е получила контузия на гръдния кош и е хоспитализирана в отделението по неврохирургия на същата болница. Шофьорът на ситроена също е с контузия на гръдния кош и се лекува в отделението по гръдна хирургия на болница “Бургасмед”. Неговата 41-годишна спътничка е прегледана и освободена за домашно лечение.

Катастрофата затрудни движението в района за няколко часа, докато службите осигуряваха безопасността на участъка и оказваха помощ на пострадалите. Разследването за причините на инцидента продължава, като от полицията призовават шофьорите да бъдат внимателни и да избягват рискови маневри.

RealReport

RealReport винаги търси истината и представя фактите по достъпен и разбираем начин.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Глас свободен
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.