Трима остават в болница след тежка челна катастрофа край Приморско

Вчера около 12:40 ч. на пътя Приморско – Бургас, близо до разклона за “Перла”, се случи сериозна челна катастрофа, която доведе до наранявания на четирима души. Трима от тях остават в болница, съобщиха от ОДМВР-Бургас.
Инцидентът е предизвикан от рисково изпреварване, предприето от 50-годишен шофьор на лек автомобил “Мерцедес Е 200”. Той е навлязъл в насрещното движение и се е сблъскал челно с “Ситроен Ксара Пикасо”, управляван от 57-годишен мъж, движещ се правомерно.
Шофьорът на мерцедеса е получил фрактура на дясната подбедрица и е настанен в отделението по хирургия на УМБАЛ – Бургас. Неговата съпруга, която е била в автомобила, е получила контузия на гръдния кош и е хоспитализирана в отделението по неврохирургия на същата болница. Шофьорът на ситроена също е с контузия на гръдния кош и се лекува в отделението по гръдна хирургия на болница “Бургасмед”. Неговата 41-годишна спътничка е прегледана и освободена за домашно лечение.
Катастрофата затрудни движението в района за няколко часа, докато службите осигуряваха безопасността на участъка и оказваха помощ на пострадалите. Разследването за причините на инцидента продължава, като от полицията призовават шофьорите да бъдат внимателни и да избягват рискови маневри.

