Фандъкова проверява нова драма с жълтите павета, плаши с 200 000 лв. глоба
200 000 лв. глоба ще бъде наложена на фирмата „Трейс груп холд“, ако се установи, че неин работник за втори път умишлено чупи цяло жълто керамично паве. Това съобщи във Фейсбук столичният кмет Йорданка Фандъкова.
Причината е, че работник е заснет да чупи с чук на малки парчета част от жълтите павета на площад „Свети Александър Невски“.
Пред bTV представител на фирмата изпълнител обясни, че вчера са извършвани локални ремонти за стабилизиране на отворените фуги, за които са използвани счупени и бракувани павета.
„Острите ръбове са оформяни, за да могат да влязат във фугите. Чупени са павета, които са взети с протокол и за които пише, че са негодни за употреба. Цяло паве не се е чупило„, увери той.

