MicroStrategy набра 3 милиарда долара за покупка на още биткойни

Американската компания MicroStrategy, известна с огромните си инвестиции в биткойн, успешно набра 3 милиарда долара чрез емитиране на облигации. Целта е да продължи закупуването на криптовалута, с което затвърждава позицията си на най-големия корпоративен притежател на биткойн в света. Компанията, водена от Майкъл Сейлър, продължава да инвестира значително в криптовалути, разглеждайки биткойн като стратегически актив и средство за съхранение на стойност.
След новината за успешното набиране на средства, цената на биткойн отбеляза ръст от 3%, достигайки 89 000 долара. Този скок подчертава влиянието на MicroStrategy върху криптовалутния пазар и засилва доверието на инвеститорите в стратегията на компанията. Според Сейлър, биткойнът е не само инвестиция, но и бъдещето на глобалната финансова система.
MicroStrategy продължава да финансира своите покупки чрез емитиране на дългови инструменти, което позволява на компанията да използва привлечените средства за разширяване на своя портфейл. С настоящите си активи от над 250 000 биткойна, компанията остава лидер сред корпоративните инвеститори в криптовалути.
Майкъл Сейлър отново заяви, че вярва в дългосрочната стойност на биткойна и го разглежда като средство за съхранение на стойност в условия на глобални икономически предизвикателства. Според него, действията на MicroStrategy ще вдъхновят и други компании да приемат биткойн като стратегически актив. Тази инициатива укрепва позицията на MicroStrategy като пионер в корпоративните инвестиции в криптовалути и допринася за ускоряване на глобалната адопция на биткойн.

