четвъртък, юни 18, 2026
БургасОбразование

Образователен семинар на БДУ се проведе в рамките на кампания за развитие и продължаващо обучение

На 15 и 16 май 2025 г. по инициатива на Тихомир Стайков, гл. експерт „Методология и вътрешен контрол“, и Десислава Комунова – председател на Студентския съвет, с подкрепата на ректора проф. Христо Бозов, д.м., се проведе пътуващ семинар на тема „Образователни маршрути: Стъпки в образователното развитие и кариерата“. Събитието беше част от стратегическата политика на Бургаски държавен университет “Проф. д-р Асен Златаров” за поощряване на изявени студенти и изграждане на активна алумни общност.

В организацията на събитието активно се включиха проф. д-р Надежда Калоянова, доц. д-р Златка Димитрова, доц. д-р Ивайло Беловски, доц. д-р Александър Димитров и доц. д-р Светла Шопова.

Семинарът, който събра изявени студенти от различни професионални направления на БДУ, се проведе в град Хисаря и включваше богата културна, образователна и социална програма. Участниците имаха възможност да се насладят на историческото наследство на региона с посещения на Археологическия музей и Римските терми в Хисаря, както и на Тракийския култов комплекс в с. Старосел.

На 15 май в хотел „Феникс“ се проведе основната част от семинара – дискусия на тема „Стъпки в образователното развитие и кариерата“, по време на която се обсъдиха възможностите за продължаване на образованието в различни магистърски и докторски програми. С много настроение и импровизация студентите представиха на основните звена на БДУ.

Вторият ден от семинара започна със среща, организирана от доц. Шопова. На срещата присъстваха кмета на Община Хисаря – г-жа Ива Вълчева, директора на СУ „Христо Смирненски“ – г-н Асен Сурчев, зам.-директора на училището – Тихомир Стоянов и гл. експерт Никола Ченгелски от Поделение „Просвета“ към Община Хисаря. Проведена бе и специална информационна среща с ученици от гимназиален етап, част от кандидатстудентската кампания на БДУ. В рамките на събитието, студентите и преподавателите изпълниха с гордост химна на университета. Посещението приключи с вълнуващ флашмоб под ръководството на доц. Златка Димитрова.

В знак на признателност, кметът на Община Хисаря и директорът на СУ „Христо Смирненски“ получиха Благодарствено писмо от студентите и академичното ръководство на университета.

Финалният акорд на семинара бе посещението на Тракийския култов комплекс в село Старосел – момент, който допълни цялостното преживяване с културна дълбочина.

Очаква се преминалият с огромен успех семинар да остане устойчив във времето и да се утвърди като ежегодна традиция.

Автор: Десислава Комунова

Източник: https://btu.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Глас свободен
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.