Григор Димитров запази позицията си в световната ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров остана на 15-о място в обновената световна ранглиста на ATP. Българинът запази позицията си със сбор от 2745 точки, като остава непосредствено зад Бен Шелтън (2980 точки) и пред Лоренцо Музети (2650 точки).
През изминалата седмица Димитров взе участие в турнира от сериите “Мастърс” в Индиън Уелс, където достигна до осминафиналите. Той започна с победи над Нуно Боржеш (6:3, 6:4) и Гаел Монфис [7:6 (4), 4:6, 7:6 (2)], но в следващия кръг претърпя тежко поражение от световния №2 Карлос Алкарас – 1:6, 1:6.
На върха в класацията няма промяна – Яник Синер остава №1 с 11 330 точки, следван от Александър Зверев (7945) и Карлос Алкарас (6910). Междувременно Новак Джокович се изкачи до петото място, а шампионът в Индиън Уелс, Джак Дрейпър, постигна значителен скок и вече е №7 в света.
Другите български тенисисти също бележат прогрес. Адриан Андреев се придвижи с четири позиции напред и вече е №231 с 236 точки. Димитър Кузманов направи най-сериозния скок, като след триумфа си на турнира “Чалънджър” в Херсонисос (Гърция) се изкачи с 97 места и достигна №279 в световната ранглиста.

