Първите щъркели пристигнаха край Бургас въпреки студеното време

Напук на мразовитите дни и необичайно ниските температури за сезона, първите предвестници на пролетта вече са тук! Щъркели бяха забелязани край Мина Черно море, близо до Бургас, на фона на драматичното небе и изгряващото слънце.
Красивите птици, символ на новото начало и прераждането на природата, се настаниха на голите клони, сякаш очакват затоплянето, което да ги приветства подобаващо. Обикновено щъркелите пристигат в края на март, но тази година изглежда някои от тях са избързали, въпреки студените ветрове и дъждовете от последните дни.
Снимките от района улавят този магичен момент – щъркели, сгушени по клоните, докато небето прелива в златисто и синьо. Тяхната поява е сигурен знак, че зимата скоро ще отстъпи място на пролетта, независимо от капризите на времето.
Очаква се през следващите седмици още от прелетните птици да започнат да се завръщат по родните си места, подготвяйки се за размножителния сезон.


