Трагичен инцидент в центъра на София: Камион прегази и уби жена на пешеходна пътека

На 11 февруари 2025 г., малко след 10:00 часа сутринта, в центъра на София се случи тежък пътен инцидент, при който камион блъсна и уби жена на пешеходна пътека. Сигналът за произшествието е подаден в 10:15 часа, като инцидентът е станал на кръстовището на булевардите “Тодор Александров” и “Христо Ботев” в посока към квартал “Люлин”.
Според първоначалната информация, тежкотоварният автомобил е ударил пешеходката, която е починала на място. Шофьорът на камиона е останал на мястото на инцидента и е бил тестван за алкохол, като пробата е отрицателна. От Центъра за спешна медицинска помощ съобщават, че сигналът при тях е постъпил в 10:11 часа, след което веднага са изпратени два екипа, които са пристигнали на място в 10:16 часа. Медицинските екипи само са констатирали смъртта на жената.
Вследствие на инцидента, булевард “Тодор Александров” временно е затворен за движение, което предизвика затруднения в трафика в района. Полицията извършва оглед на мястото на произшествието и разследва обстоятелствата, довели до трагичния инцидент.
Този случай отново повдига въпроса за безопасността на пешеходците в столицата и необходимостта от засилване на мерките за предотвратяване на подобни инциденти. Призовава се както водачите на превозни средства, така и пешеходците да бъдат изключително внимателни и да спазват правилата за движение по пътищата, за да се избегнат подобни трагедии в бъдеще.

