четвъртък, юни 18, 2026
БургасЗдраве

Студенти-медици от Бургаския държавен университет направиха дарение на Първо отделение по педиатрия

По повод 1 юни – Международният ден на детето, Комитетът по човешки права и мир (SCORP) към Асоциацията на студентите-медици в България – Бургас (АСМБ – Бургас) направи малък, но сърдечен жест към най-малките пациенти на УМБАЛ Бургас.

Студентите дариха на Първо отделение по педиатрия 30 спални комплекта за детските легла, както и термометри, с надеждата да внесат още малко уют, комфорт и грижа в болничната среда за децата, които се нуждаят от лечение и внимание.

Средствата за това дарение бяха събрани на Мартенския благотворителен базар, организиран от същия комитет в края на февруари в Mall Galleria – Бургас. С обединени усилия и много сърце, бъдещите медици успяха да превърнат идеята си в реалност.

Студентите изразиха своята искрена благодарност към д-р Борис Ангелов, д.м. – началник на отделението, и на старша сестра Магдалена Вълчева за топлото посрещане и за това, че с отворени обятия приеха тяхната помощ.

„Това за нас не е просто дарение – това е обещание, че ще продължим да сме там, където има нужда. Вярваме, че ще имаме още много поводи да се върнем с нови идеи за подкрепа“, споделиха председателят на АСМБ – Бургас Марина Петкова и локалният отговорник на SCORP – Георги Стоилов.

Източник: https://btu.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Глас свободен
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.