четвъртък, юни 11, 2026
БургасБургас и региона

Тържествено откриване на нова детска площадка и обновен двор зарадва деца и родители в Детска градина „Слънце“ – Камено

С много усмивки, аплодисменти и празнично настроение, децата от Детска градина „Слънце“ в Камено посрещнаха официалното откриване на напълно обновения двор и новата детска площадка в детската градина в Камено. Пространството е изградено с безвъзмездно дарение от „ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас“ и е част от ангажимента на компанията за подобряване на средата за подрастващите.
Проектът е на стойност 200 000 лв.
Новото пространство е разделено на три тематични зони – „Джунгла“, „Замък“ и „Кораб“ – с модерни комбинирани съоръжения, подходящи за катерене, пързаляне, ролеви игри и колективни занимания. Дворните настилки са изцяло подменени с ударопоглъщащи повърхности за безопасност, а средата е обогатена с ново озеленяване, осветление и обособени алеи, площадка за обучение по безопасност на движението и площадка за засаждане на зеленчуци и цветя.
Лентата на новата площадка тържествено прерязаха директорът на детската градина г-жа Славина Тошева, кметът на община Камено Жельо Вардунски, Евгени Маняхин – председател на Управителния съвет на „ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас“, и Росен Григоров – административен директор на „ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас“ АД.
„Много се радвам, че виждам този проект реализиран по начин, който позволява на децата да се радват, да играят в хубава и модерна среда. Пожелавам ви площадката към детската градина, която всъщност е и един хубав парк, да ви носи радост, игри и забавления. Ние традиционно подкрепяме инициативите на град Камено и развитието на общината. Радвам се, че всички проекти, които реализираме заедно, са изпълнени с качествени материали и винаги в срок“, заяви Евгени Маняхин, председател на УС на „ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас“.
Кметът Жельо Вардунски подчерта значимостта на дългогодишното партньорство между общината и компанията:
„Във ваше лице имаме един надежден партньор, който винаги откликва на нашите нужди. Искам да ви припомня, че и културният дом в Камено е ремонтиран с ваша помощ, както и центърът на града. С ваша помощ и с наша инициатива ние създадохме много полезни и красиви неща за населените места в общината. Нека повече деца да растат в такава хубава обстановка като тази в Детска градина ‘Слънце’. Бъдете живи и здрави, и да ви се връщат добрините.“
Събитието бе съпроводено от тържествена програма, подготвена от децата, както и със символично засаждане на дръвчета в новооформената образователна зона по градинарство – стъпка към създаване на трайни навици за грижа към природата още от най-ранна възраст.

Източник: https://www.kameno.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Глас свободен
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.